VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Za vůní, chutí a tradicí Provence

nabídkový leták

Program zájezdu

  • s koupáním v moři
  • degustace vína a nugátu
1. den: odjezd z Plzně v 15.30 hod. (z Prahy 14.00 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: příjezd do provensálské metropole Marseille, kde navštívíte staré přístaviště Vieux Port, historickou čtvrť Le Panier, která je nejmalebnější částí Marseille. Odpoledne individuálně návštěva baziliky Notre Dame de la Garde nebo fakultativně výlet na ostrov If a Frioul, kde budete mít možnost i koupání v moři. Odjezd na ubytování.
3. den: po snídani odjezd do města Salon de Provence, kde navštívíte místní vyhlášené trhy a továrnu na výrobu mýdla. Odpoledne přejezd do letoviska Saintes Maries de la Mer, které se nachází v oblasti přírodního parku Camarque. Místní románský kostel je jedním z nejstarších poutních míst v Provence. Pokud nebudete chtít jen příjemně relaxovat na pláži, můžete se vypravit k nedalekým lagunám, kde můžete spatřit hejna plameňáků. Místní vynikající restaurace nabízejí speciality z mořských ryb či býčího masa. Ubytování.
4. den: v dopoledních hodinách vás čeká návštěva továrny nugátu a cukrovinek Calisson a vesničky Lourmarin, která se pyšní oceněním jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Po prohlídce místního zámku Château de Lourmarin se vydáte do Fontaine de Vaucluse, které je známé pro svůj záhadný přírodní zdroj vody. Vpodvečer ochutnávka vín z oblasti Luberon, ubytování.
5. den: po snídani přejezd do Grand Canyon du Verdon – jednoho z nejhlubších kaňonů Evropy, který vás okouzlí jedinečnou přírodou, až 700 m hlubokými vápencovými srázy s tyrkysově zbarvenou řekou Verdon. Zastávka v malebné horské vesničce Moustiers Sainte Marie. Odpoledne završíte koupáním v jezeře Lac de Sainte Croix, ubytování.
6. den: po snídani vás čeká prohlídka města Aix en Provence – města tisíce kašen, uvidíte velkolepou katedrálu St. Sauveur, rodinné sídlo Paula Cézanna – Bastide du Jas de Buffan, a mnoho dalších pamětihodností. Zájemci budou mít možnost individuálně navštívit ateliér Paula Cézanna. Odpoledne odjezd zpět do ČR.
7. den: předpokládaný návrat do 7.00 hod.

Ceník

Za vůní, chutí a tradicí Provence - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoLůžko
06.07. - 12.07.4ACDHKT9 990,-9 990,-OBS.
Hotel, doprava autobus
akce01
od 6.07.
do12.07.
počet nocí4
Lůžko9 990 Kč

Hotel, doprava autobus
akce01
od 6.07.
do12.07.
počet nocí4
Lůžko9 990 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

50,- EUR + 15,- EUR výlet lodí z Marseille na ostrov If a Frioul (nutná rezervace předem v CK).
POTŘEBUJI PORADIT