VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Itálie

Krásy toskánského venkova

nabídkový leták

Program zájezdu

Toskánsko nejsou jen skvostné památky a bohatá historie, Toskánsko jsou také milí a pohostinní lidé a Toskánsko především patří ke kulinářsky nezajímavějším lokalitám na světě. Právě náš program nabízí alespoň částečně proniknout do místní společnosti, jež se opírá o staleté tradice.

1. den: odjezd z Plzně ve 21.00 hod. (z Prahy v 19.30 hod.)
2. den: krátká zastávka v městečku Vinci, odkud pocházela jedna z nejvýraznějších osobností Italské renesance – Leonardo da Vinci. Procházka městem s výhledy na okolní krajinu, možnost návštěvy muzea Leonarda da Vinci. Druhá zastávka nás zavede do městečka San Miniato, které je jedním z opěrných bodů na slavné poutní cestě Via Francigena. Procházka městem s překrásnými výhledy do okolí, případně možnost návštěvy vyhlídkové věže (bude-li otevřena). Odezd na hotel, ubytování, večeře.
3. den: výlet do vnitrozemí se zastávkami v tradičních toskánských městech. Jako první si prohlédneme staré etruské město Volterra, jeho náměstí Piazza Priori, římský amfiteátr či starou etruskou bránu. Dále budeme pokračovat do města San Gimignano, jež kromě zajímavých středověkých staveb nabízí také ochutnávku zdejšího vynikajícího bílého vína Vernaccia, případně delikatesy z místních uzenin. Po krátké zastávce v někdejší strážnici Montereggioni zakončíme program degustací vín regionu Chianti – Colli Senesi ve vinařství Fattoria di Mugnano. Součástí degustace vín je i ochutnávka domácího olivového oleje. Možnost nákupu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4. den: výlet do středověkého města Massa Marittima, prohlídka historického centra a možností drobné ochutnávky uzenin regionu Maremma. Následuje návštěva legendami opředeného poutního místa San Galgano s mytologickým mečem zabodnutým ve skále či působivými ruinami někdejšího benediktinského kláštera. Odjezd do Sieny, prohlídka historického centra, dómu, Piazza il Campo, domu Sv. Kateřiny Sienské… Den zakončíme návštěvou vinařství La Serra del Pino v lokalitě Montescudaio s výhledem na Středozemní moře, a to ochutnávkou místních vín regionu Costa degli Etruschi (možnost nákupu) spojenou s několikachodovou tradiční toskánskou večeří. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, nocleh.
5. den: ráno odjezd od hotelu směrem domů, po cestě zastávka v nenápadném, avšak malebném městečku Pontremoli nazývaného jako brána do Toskánska. Dále budeme pokračovat prohlídkou lokality San Martino di Battaglia nedaleko Solferina – prohlídka muzea, návštěva vyhlídkové věže s výhledem do okolní krajiny na někdejší bojiště slavné bitvy roku 1859. Zakončení zájezdu proběhne v nedalekém vinařství pana Pezziniho, kde ochutnáme vína regionu Colli Mantovani (možnost nákupu). Po programu návrat zpět do ČR.
6. den: předpokládaný příjezd do 7.00 hod.

Ceník

Krásy toskánského venkova - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
02.10. - 07.10.3ADK8 390,-18LMKT01 OBSAZENO
09.10. - 14.10.3ADK8 390,-18LMKT02 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce0102
od 2.10. 9.10.
do 7.10.14.10.
počet nocí33
Lůžko8 390 Kč8 390 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 2x večeře v hotelu, 1x tradiční toskánská večeře s konzumací vína, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 1440 Kč/os.

Doporučená částka na vstupy

50,- EUR

Sleva

3. osoba na přistýlce -300,- Kč/os.
POTŘEBUJI PORADIT