VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Itálie

Za historií Říma a Vatikánu

nabídkový leták

Program zájezdu

  • ubytování ve 3* hotelu u moře
1. den: odjezd z Plzně v 15.00 hod. (z Prahy 13.30 hod.), průjezd Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: prohlídku italské metropole zahájíte v papežském státě Vatikán, kde budete ohromeni nejen největším kře­sťanským kostelem Evropy, chrámem sv. Petra, ale i proslulými Vatikánskými muzei s unikátní Sixtinskou kaplí (doporučujeme fakultativně „přednostní vstup“). Zážitkem je výstup na kopuli Svatopetrského chrámu, odkud se vám otevře nádherný pohled nejen na území Vatikánu, ale i na celý Řím a okolí. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
3. den: celodenní koupání a pobyt u moře nebo dopolední výlet do bývalého římského obchodního centra Ostia, kde si prohlédnete zbytky přístavu ze 4. stol. př. n. l. a navštívíte archeologický areál Ostia Antica, podávající velkolepý obraz o každodenním životě v antickém Římě. Odpoledne návrat do hotelu, volno u moře.
4.–5. den: budete mít jedinečnou možnost poznat nejvýznačnější památky Říma. Bez povšimnutí nezůstane Koloseum, které bylo od nepaměti symbolem velikosti Říma, Kapitol a blízké Forum Romanum s jedním ze sedmi římských pahorků Palatinem. Nezapomenete zhlédnout náměstí Navona se známou fontánou Čtyř řek i blízký Pantheon, chrám všech bohů. Nezapomenutelnou atmosféru zažijete v okolí Španělských schodů a pokud si budete chtít zajistit opětovný návrat do Říma, vhodíte minci do nedaleké Fontány di Trevi. Zastavíte se na Benátském náměstí s památníkem krále Viktora Emanuela II. a samozřejmě nelze opomenout také skvostné římské kostely, jako např. San Paolo fuori le Mura, San Giovanni in Laterano s přilehlým Lateránským palácem, San Pietro in Vincoli, Santa Maria Maggiore. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
6. den: předpokládaný návrat do 12.00 hod.

Ceník

Za historií Říma a Vatikánu - Hotel s polopenzí
TermínNocíOdjezdyLůžko
19.05. - 24.05.3ADK8 390,-OBSAZENO
22.09. - 27.09.3ADK8 390,-OBSAZENO
Hotel s polopenzí, doprava autobus
akce0102
od19.05.22.09.
do24.05.27.09.
počet nocí33
Lůžko8 390 Kč8 390 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci v hotelu s polopenzí (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj + 1 420,- Kč/os.

Fakultativně

přednostní vstupenky (vč. rezervačního poplatku): 
1) Vatikánská muzea + 600,- Kč/dosp. os., (+ 350,- Kč/os. do 18 let včetně)
2) Forum Romanum, Koloseum a Palatin + 520,- Kč/dosp. os.
Vstupenky je nutné objednat nejpozději při doplatku zájezdu.

Doporučená částka na vstupy

55,- EUR.
POTŘEBUJI PORADIT