VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Itálie

Za historií Říma a Vatikánu

Program zájezdu

  • ubytování ve 3* hotelu u moře
1. den: odjezd z Plzně v 15.00 hod. (z Prahy 13.30 hod.), průjezd Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: prohlídku italské metropole zahájíte v papežském státě Vatikán, kde budete ohromeni nejen největším kře­sťanským kostelem Evropy, chrámem sv. Petra, ale i proslulými Vatikánskými muzei s unikátní Sixtinskou kaplí (doporučujeme fakultativně „přednostní vstup“). Zážitkem je výstup na kopuli Svatopetrského chrámu, odkud se vám otevře nádherný pohled nejen na území Vatikánu, ale i na celý Řím a okolí. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
3. den: celodenní koupání a pobyt u moře nebo dopolední výlet do bývalého římského obchodního centra Ostia, kde si prohlédnete zbytky přístavu ze 4. stol. př. n. l. a navštívíte archeologický areál Ostia Antica, podávající velkolepý obraz o každodenním životě v antickém Římě. Odpoledne návrat do hotelu, volno u moře.
4.–5. den: budete mít jedinečnou možnost poznat nejvýznačnější památky Říma. Bez povšimnutí nezůstane Koloseum, které bylo od nepaměti symbolem velikosti Říma, Kapitol a blízké Forum Romanum s jedním ze sedmi římských pahorků Palatinem. Nezapomenete zhlédnout náměstí Navona se známou fontánou Čtyř řek i blízký Pantheon, chrám všech bohů. Nezapomenutelnou atmosféru zažijete v okolí Španělských schodů a pokud si budete chtít zajistit opětovný návrat do Říma, vhodíte minci do nedaleké Fontány di Trevi. Zastavíte se na Benátském náměstí s památníkem krále Viktora Emanuela II. a samozřejmě nelze opomenout také skvostné římské kostely, jako např. San Paolo fuori le Mura, San Giovanni in Laterano s přilehlým Lateránským palácem, San Pietro in Vincoli, Santa Maria Maggiore. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
6. den: předpokládaný návrat do 12.00 hod.

Ceník

Hotel s polopenzí

POTŘEBUJI PORADIT