VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Německo

Hamburk a ostrov Rujána

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 21.00 hod. (z Prahy ve 22.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ráno příjezd do největšího říčního přístavního města v Německu – do Hamburku. Prohlídka města – nábřeží Labe, Fischmarkt, ev. možnost prohlídky nedaleko zakotvené ruské ponorky U-434. Krátká prohlídka čtvrti „červených luceren“ St. Pauli. Plavba po řece Labe v hamburském starém i novém přístavu a po kanálech ve Speicherstadt (za příplatek). Prohlídka historického centra města – dóm sv. Petra, historické náměstí s neorenesanční radnicí, budova burzy, vyhlídka na řeku Alster. Odjezd na ubytování. Nocleh.
3. den: dopoledne přejezd do Lübecku (UNESCO), prohlídka města pyšnícího se krásnými cihlovými domy, které jsou charakteristické pro oblast severního Německa. Mezi nejznámější památky patří např. Holštýnská brána, budova radnice atd. Lübeck se také proslavil svým výborným mandlovým marcipánem. Odpoledne přejezd do Wismaru (UNESCO). Prohlídka města, jehož centrum vás okouzlí krásným náměstím s klasicistní radnicí, propracovanou kovanou fontánou a řadou dalších pamětihodností. Přejezd do Rostocku, krátká prohlídka města. Nocleh.
4. den: ráno prohlídka Stralsundu, který je charakteristický velkým množstvím dochovaných gotických cihlových staveb. Kolem poledne přejezd přes tři kilometry dlouhý most na největší německý ostrov – Rujánu. Nejprve zastávka ve známém rujánském letovisku Sellin, procházka po pláži a místním molu. Krátký přejezd do největšího přímořského letoviska na Rujáně Binzu. V tomto „německém St. Tropez“ si dává dostaveníčko německá smetánka. Odpoledne volný program, procházky po pláži s typickými plážovými koši, až na oblíbené molo vybíhající téměř 400 metrů do moře, možnost koupání. Vpodvečer krátká zastávka u největšího lázeňského komplexu v Německu v letovisku Prora, přejezd do Sassnitzu, druhého největšího města na ostrově. Nocleh.
5. den: po snídani možnost návštěvy bývalé britské útočné a strážní ponorky HMS Otus, která je zakotvena přímo v Sassnitzu (za příplatek), ev. prohlídka letoviska Sassnitz. Následuje přejezd do NP Jasmund, prohlídka Návštěvnického centra s velmi zajímavou výstavou a nenáročná procházka k vyhlídce na křídové útesy Königstuhl – Králova židle (za příplatek). Odpoledne přejezd do blízkosti mysu Kap Arkona, příjemná vycházka do malé rybářské vesničky Vitt, se zachovalými původními rybářskými domky s rákosovou střechou. Večer odjezd do ČR.
6. den: předpokládaný příjezd do 7.00 hod.

Ceník

Hamburk a ostrov Rujána - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
05.06. - 10.06.3ADKU7 850,-18LHAB01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 5.06.
do10.06.
počet nocí3
Lůžko7 850 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

40 EUR
POTŘEBUJI PORADIT