VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Německo

Hamburk a ostrov Rujána

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy ve 23.15 hod.).
2. den: ráno příjezd do největšího říčního přístavního města v Německu – Hamburku. Prohlídka města – nábřeží Labe, Fischmarkt, ev. možnost prohlídky nedaleko zakotvené ruské ponorky U-434. Krátká návštěva čtvrti „červených luceren“ St. Pauli. Plavba po řece Labe v hamburském starém i novém přístavu a po kanálech ve Speicherstadt. Prohlídka historického centra města – dóm sv. Petra, historické náměstí s neorenesanční radnicí, budova burzy, vyhlídka na řeku Alster. Odjezd na ubytování, nocleh.
3. den: přejezd do Lübecku (UNESCO), prohlídka města pyšnícího se krásnými cihlovými domy, které jsou charakteristické pro oblast severního Německa. Mezi nejznámější památky patří např. Holštýnská brána, budova radnice atd. Lübeck se také proslavil svým výborným mandlovým marcipánem. Odpoledne příjezd do Wismaru (UNESCO),  jehož centrum vás okouzlí krásným náměstím s klasicistní radnicí, propracovanou kovanou fontánou a řadou dalších pamětihodností. Přejezd ke Stralsundu, ubytování. Večerní prohlídka Stralsundu, který je charakteristický velkým množstvím dochovaných gotických cihlových staveb. Návrat na hotel, nocleh.
4. den: přes tři kilometry dlouhým mostem přejezd na největší německý ostrov Rujánu. Nejprve zastávka ve známém letovisku Sellin, procházka po pláži a místním molu. Krátký přejezd do největšího přímořského letoviska na Rujáně Binzu. V tomto „německém St. Tropez“ si dává dostaveníčko německá smetánka. Procházka po pláži s typickými plážovými koši až na oblíbené molo vybíhající téměř 400 metrů do moře, pro otužilce možnost vykoupání. Odpoledne příjezd do Sassnitzu, cestou krátká zastávka u komplexu Prora. V Sassnitz volný program na oběd či na procházku podél pobřeží, ev. možnost návštěvy bývalé britské útočné a strážní ponorky HMS Otus, která je zakotvena v centru Sassnitzu. Následuje krátký přejezd do NP Jasmund – prohlídka návštěvnického centra se zajímavou výstavou a vyhlídka na křídové útesy Königstuhl – Králova židle (118 m). S Rujánou se rozloučíte procházkou na Kap Arkona a návštěvou malé vesničky Vitt se zachovalými původními rybářskými domky s rákosovou střechou. Večer odjezd do ČR.
5. den: předpokládaný příjezd do 8.00 hod.

Ceník

Hotel

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
21.07. - 25.07.2ADKTU6 790,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 2 noci v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění včetně storna + 205,- Kč
  • jednolůžkový pokoj + 1 990,- Kč

Doporučená částka na vstupy

40,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT