VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Norsko

Malý okruh Norskem

nabídkový leták

Program zájezdu

  • ubytování v hotelu*** s bohatou snídaní
1. den: odjezd z Plzně v 18.00 hod. přes Prahu (19.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ranní trajekt do Dánska, přejezd do Švédska přes most Öresund. Vpodvečer příjezd do Oslo, ubytování, nocleh v hotelu.
3. den: po snídani Vaše cesta povede bohatou norskou přírodou přes Gol do oblasti Flamu. Překrásným Aurlandským údolím cestou do Vossu na Vás čekají dvě zastávky, při kterých se Vám určitě zatají dech – vodopády Stalheims­kleiva (výška 126 m) a kaskádovité Tvindefossen. Vpodvečer se ubytujete ve Vossu, nejen známém středisku zimních sportů, ale i příjemném letovisku s možností turistiky v nádherném okolí. Výhodné polohy tohoto ubytování můžete využít k příjemné procházce za dlouhých bílých nocí. Nocleh v hotelu.
4. den: po snídani se vydáte do Bergenu – hlavního města fjordů. Určitě si nenechte ujít výjezd lanovkou na vyhlídku Floyen, odkud se Vám otevře nádherný výhled na Bergen i záliv s okolními ostrovy. Kromě své nádherné polohy se město pyšní i starobylou přístavní pevností, pověstnými rybími trhy, unikátními hansovními domy, stejně jako moderní architekturou. Vpodvečer odjezd zpět na hotel.
5. den: dopoledne příjezd k Eidfjordu. Z břehu fjordu budete pokračovat ke vstupní bráně Národního parku Hardanger, kterou jsou vodopády Voringsfossen (výška 182 m). Nad vodopády se nachází jezero Sysendammen napájející v zimě elektrárnu a v létě vodopád, zajímavé je především svojí unikátní hrází. Průjezd krajinou tundry, podél Hardangerské náhorní plošiny s ojedinělou faunou a flórou (největší národní park v Norsku). Přes horské středisko Geilo se vrátíte zpět do Oslo, kde vás čeká poslední nocleh v Norsku.
6. den: prohlídku norské metropole Oslo zahájíte vyhlídkou z úpatí skokanského můstku Holmen­kollen, Oslo a Oslofjord budete mít odtud jako na dlani. Navštívíte zajímavá muzea na poloostrově Bygdoy (Muzeum lodi Fram, dokumentující úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen, Muzeum Kon-Tiki, Námořní muzeum, Muzeum vikingských lodí). Projdete se historickou částí města s královským palácem, parlamentem, moderní radnicí nebo můžete pěší zónou zamířit i do supermoderní výstavby přístavu či nádherného Frognerparku s originálními sochami. Večer odjezd do ČR.
7. den: trajektem z Dánska do Německa, předpokládaný příjezd do 18.00 hod.

Poznámka

- možnost letecké dopravy na vyžádání

Ceník

Malý okruh Norskem - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
05.07. - 11.07.4ADKTU16 960,-19LNOM01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 5.07.
do11.07.
počet nocí4
Lůžko16 960 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci s bohatou snídaní v hotelu 3* (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 2x trajekt, 2x most Öresund, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 3930,- Kč

Doporučená částka na vstupy

700,- NOK.
POTŘEBUJI PORADIT