VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Norsko

Malý okruh Norskem

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 20.00 hod. přes Prahu (21.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ranní trajekt do Dánska a přejezd do Švédska. Vpodvečer příjezd do Oslo, ubytování, nocleh.
3. den: vaše cesta povede bohatou norskou přírodou přes Gol do oblasti Flamu. Zde doporučujeme dvouhodinovou vyhlídkovou platbu po fjordu z Flamu do Gunvangenu. Cestou do Vossu na vás čekají dvě zastávky, při kterých se vám určitě zatají dech – vodopády Stalheimfossen (výška 126 m) a kaskádovité Tvindefossen. Večer se ubytujete ve Vossu, nejen známém středisku zimních sportů, ale i příjemném letovisku s možností turistiky v nádherném okolí. Výhodné polohy tohoto ubytování můžete využít k příjemné večerní procházce za dlouhých bílých nocí, nocleh.
4. den: po snídani se vydáte do Bergenu – hlavního města fjordů. Určitě si nenechte ujít výjezd lanovkou na vyhlídku Floyen, odkud se vám otevře nádherný výhled na Bergen i záliv s okolními ostrovy. Kromě své nádherné polohy se město pyšní i starobylou přístavní pevností, pověstnými rybími trhy, unikátními hansovními domy, stejně jako moderní architekturou. Zajedeme se i podívat dále na západ s vyhlídkou na moře, cestou poznáte malebné původní rybářské vesničky. Večer příjezd zpět do Vossu, nocleh.
5. den: dopoledne příjezd k Eidfjordu. Z břehu fjordu budete pokračovat ke vstupní bráně Národního parku Hardanger, kterou jsou vodopády Voringsfossen (výška 182 m). Nad vodopády se nachází jezero Sysendammen napájející v zimě elektrárnu a v létě vodopád, zajímavé je především svojí unikátní hrází. Průjezd krajinou tundry, podél Hardangerské náhorní plošiny s ojedinělou faunou a flórou (největší národní park v Norsku). Přes horské středisko Geilo se vrátíte zpět do Oslo. Cestou na ubytování navštívíte vyhlídku z úpatí skokanského můstku Holmenkollen, kde Oslo a Oslofjord budete mít odtud jako na dlani. Nocleh.
6. den: celodenní prohlídka norské metropole Oslo. Navštívíte zajímavá muzea na poloostrově Bygdoy (Muzeum lodi Fram, dokumentující úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen, Muzeum Kon-Tiki, Námořní muzeum, Muzeum vikingských lodí). Projdete se historickou částí města s královským palácem, parlamentem, moderní radnicí nebo můžete pěší zónou zamířit i do supermoderní výstavby přístavu či nádherného Frognerparku s originálními sochami. Večer přejezd do Švédska.
7. den: z Dánska trajektem do Německa, předpokládaný příjezd do 18.00 hod.

Ceník

Malý okruh Norskem - Hostel se snídaní
TermínNocíOdjezdyLůžko
31.07. - 06.08.4ADKTU11 690,-OBSAZENO
Hostel se snídaní, doprava autobus
akce01
od31.07.
do 6.08.
počet nocí4
Lůžko11 690 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hostelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 4x trajekt, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

4x večeře + 2 260,- Kč

Doporučená částka na vstupy

1 000,- NOK.
POTŘEBUJI PORADIT