VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Norsko

Velký okruh Norskem

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 18.00 hod. přes Prahu (19.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ranní trajekt do Dánska, přejezd do Švédska přes most Öresund. Odpoledne příjezd do Oslo, ubytování v hotelu, společná krátká prohlídka Osla, volný program v centru, nocleh.
3. den: vaše cesta povede oblastí, kde probíhaly jednotlivé disciplíny ZOH 1994 v Lillehammeru. Po prohlídce městečka i olympijského areálu se zastavíte u známého dřevěného kostelíku v Ringebu. Průjezd údolím Romsdalen, ve kterém řeka Rauma vytváří desítky nejfantastičtějších vodopádů. Zde uvidíte pravé srdce horské krajiny s krajkami gejzírů, vod hrnoucích se dolů ze všech stran a vytvářejících duhy na vodní tříšti. Po zklidnění řeky Raumy dojedete do soutěsky, na kterou zprava shlíží vrchol Romsdalshorn, zleva pak obávaná horolezecká stěna, kilometr vysoká Trollveggen. Odjezd na ubytování v Andalsnes, nocleh.
4. den: po snídani se vydáte zlatou cestou Trolů, slavnou Trollstigen. Silnice je vytesána v kolmé stěně a můžete ji obdivovat z vyhlídky v nejvyšším bodě. Cestou se vám bude tajit dech na náhorních planinách s pohledem na zasněžené pláně. Dojedete až ke Geirangerskému fjordu a odtud autobusem opět do výšin, abyste mohli obdivovat tuto neskonalou krásu z ptačí perspektivy z vyhlídky Dalsnibba. V Geirangeru se pak nalodíte a při vyhlídkové jízdě lodí po Geirangerském fjordu (23 km) si vychutnáte krásu nejfantastičtějšího z norských fjordů, jehož strmé stěny krášlí desítky nádherných vodopádů. Odjezd na ubytování kolem nejhlubšího norského jezera Hornindalsvatn (514 m) do Loenu, nocleh v hotelu.
5. den: po snídani se vydáte k největšímu evropskému pevninskému ledovci – Jostedalsbreen. Zde se vydáte na vycházku divokým horským údolím s mnoha vodopády ke splazu Brigsdalbreen. Odpoledne budete projíždět horskou krajinou s mnoha vyhlídkami, o jejíž kráse vypovídá už název kraje – „Slunce a fjordů“, zastavíte se u ledovcového splazu Boyabreen. Odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
6. den: snídaně. Horskou silnicí s nádhernými scenériemi se dostanete až k Sognefjordu, nejdelšímu a nejhlubšímu fjordu Norska. Vydáte se oblastí, kde vás okouzlí nezapomenutelné scenerie skalních útvarů, pestrost přírody a Aurlandský fjord. Odpolední zastávka ve Flamu, centru turistiky v kouzelném údolí.  Cesta vás dále povede kolem vodopádu Twindefosen, skalisek se zajímavými vyhlídkami do překrásné norské přírody. Příjezd na ubytování do Vossu, centra sportu a turistiky, volný program s možností turistiky, nocleh v hotelu.
7. den: po snídani výlet do Bergenu, projedete 42 tunely, a pak se už budete věnovat „hlavnímu městu fjordů“. Po příjezdu do Bergenu si jistě nenecháte ujít cestu lanovkou na vrcholek Floyen, odkud se Vám otevře nádherný výhled na Bergen i záliv s okolními ostrovy. Kromě své nádherné polohy se město pyšní i starobylou přístavní pevností, pověstnými rybími trhy, unikátními hansovními domy, stejně jako moderní architekturou. Možnost návštěvy místního akvária. Návrat na hotel, nocleh.
8. den: po snídani dojedete k Eidfjordu, přes který přejedete novým mostem. Od fjordu budete pokračovat ke „vstupní bráně Hardangeru“, kterou jsou vodopády Voringsfossen (výška 181 m). Nad vodopády se nachází jezero Sysendamm, které v zimě napájí elektrárnu, v létě vodopád a je zajímavé především svojí unikátní hrází. Průjezd krajinou tundry, podél Hardangerské náhorní plošiny s ojedinělou faunou a flórou (největší národní park v Norsku). Po zastávce v horském středisku Geilo přejezd do Oslo, nocleh v hotelu.
9. den: snídaně. Ráno zahájíte prohlídku norské metropole vyhlídkou z úpatí skokanského můstku Holmenkollen, z něhož budete mít Oslo a Oslofjord jako na dlani. Navštívíte zajímavá muzea na poloostrově Bygdoy (Muzeum lodi Fram, dokumentující úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen, Muzeum Kon-Tiki, případně Námořní muzeum, Muzeum vikingských lodí). Projdete se historickou částí města s královským palácem, parlamentem, moderní radnicí, nebo můžete pěší zónou zamířit i do supermoderní výstavby přístavu či nádherného Frognerparku s originálními sochami. Večer odjezd do jižního Švédska.
10. den: ráno trajekt z Dánska do Německa, předpokládaný příjezd do 17.00 hod.

Ceník

Velký okruh Norskem - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
06.07. - 15.07.7ADHKLTU25 740,-18LNOV01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 6.07.
do15.07.
počet nocí7
Lůžko25 740 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar), 6 nocí s bohatou snídaní v hotelu***/**** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x večeři v hotelu, 1 noc se snídaní v hostelu (2-5 lůžkové pokoje), jízdu lodí po Geiranger fjordu, 4x trajekt, 2x most Öresund, služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

700,- NOK.

Sleva

„AKCE“ při objednání zájezdu do 31. 1. – sleva 2 100,- Kč.
POTŘEBUJI PORADIT