VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Norsko

Velký okruh Norskem

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 18.00 hod. přes Prahu (19.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ranní trajekt do Dánska, přejezd do Švédska přes most Öresund. Vpodvečer příjezd do Oslo, ubytování, nocleh.
3. den: den zahájíte vyhlídkou z úpatí skokanského můstku Holmenkollen, z něhož budete mít Oslo a Oslofjord jako na dlani. Dále Vaše cesta povede oblastí, kde probíhaly jednotlivé disciplíny ZOH 1994 v Lillehammeru. Po prohlídce městečka i olympijského areálu se zastavíte u známého dřevěného kostelíku v Ringebu. Odjezd na ubytování do městečka Dombas, nocleh.
4. den: průjezd údolím Romsdalen, ve kterém řeka Rauma vytváří desítky nejfantastičtějších vodopádů. Zde uvidíte pravé srdce horské krajiny s krajkami gejzírů, vod hrnoucích se dolů ze všech stran a vytvářejících duhy na vodní tříšti. Po zklidnění řeky Raumy dojedete do soutěsky, na kterou zprava shlíží vrchol Romsdalshorn, zleva pak obávaná horolezecká stěna, kilometr vysoká Trollveggen. Dále pokračujete zlatou cestou Trolů, slavnou Trollstigen. Silnice je vytesána ve stěně, můžete ji obdivovat zpětně z vyhlídky v nejvyšším bodě. Cestou se Vám bude tajit dech na náhorních planinách s pohledem na ještě zasněžené pláně. Sjedete až ke Geirangerskému fjordu a odtud autobusem opět do výšin, abyste mohli obdivovat tuto neskonalou krásu z ptačí perspektivy z vyhlídky Dalsnibba. V Geirangeru se pak nalodíte a při vyhlídkové jízdě lodí po Geirangerském fjordu (23 km) si vychutnáte krásu nejfantastičtějšího z norských fjordů, jehož strmé stěny krášlí desítky nádherných vodopádů. Odjezd na ubytování kolem nejhlubšího norského jezera Hornindalsvatn (514 m) do Strynu, nocleh.
5. den: vydáte se k největšímu evropskému pevninskému ledovci – Jostedalsbreen. Zde se vydáte na vycházku divokým horským údolím s mnoha vodopády k ledovcovému  splazu Briksdalsbreen. Dále budete projíždět horskou krajinou s mnoha vyhlídkami, o jejíž kráse vypovídá už název kraje – „Slunce a fjordů“, zastavíte se u ledovcového splazu Boyabreen. Horskou silnicí s nádhernými scenériemi se dostanete až k Sognefjordu, nejdelšímu a nejhlubšímu fjordu Norska. Následně Vás okouzlí nezapomenutelné scenerie skalních útvarů, pestrost přírody a Aurlandský fjord. Vpodvečer budete ještě obdivovat vodopády Tvindefossen. Odjezd na ubytování, nocleh.
6. den: výlet do Bergenu, cestou projedete 42 tunely, a pak už se budete věnovat „hlavnímu městu fjordů“. Po příjezdu do Bergenu si jistě nenecháte ujít výjezd lanovkou na vrcholek Floyen, odkud se Vám otevře nádherný výhled na Bergen i záliv s okolními ostrovy. Kromě své nádherné polohy se město pyšní i starobylou přístavní pevností, pověstnými rybími trhy, unikátními hansovními domy, stejně jako moderní architekturou. Možnost návštěvy místního akvária. Návrat na ubytování, nocleh.
7. den: dopoledne příjezd k Eidfjordu. Z břehu fjordu budete pokračovat ke vstupní bráně Národního parku Hardanger, kterou jsou vodopády Voringsfossen (výška 182 m). Nad vodopády se nachází jezero Sysendammen napájející v zimě elektrárnu a v létě vodopád, zajímavé je především svojí unikátní hrází. Průjezd krajinou tundry, podél Hardangerské náhorní plošiny s ojedinělou faunou a flórou (největší národní park v Norsku). Přes horské středisko Geilo se vrátíte zpět do Oslo, kde vás čeká poslední nocleh v Norsku.
8. den: celodenní prohlídka norské metropole Oslo, navštívíte zajímavá muzea na poloostrově Bygdoy (Muzeum lodi Fram, dokumentující úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen, Muzeum Kon-Tiki, Námořní muzeum, Muzeum vikingských lodí). Projdete se historickou částí města s královským palácem, parlamentem, moderní radnicí nebo můžete pěší zónou zamířit i do supermoderní výstavby přístavu či nádherného Frognerparku s originálními sochami. Večer odjezd do ČR.
9. den: trajektem z Dánska do Německa, předpokládaný příjezd do 18.00 hod.

Poznámka

- možnost letecké dopravy na vyžádání

Ceník

Velký okruh Norskem - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
16.06. - 24.06.6ADHKLTU21 260,-19LNOV01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od16.06.
do24.06.
počet nocí6
Lůžko21 260 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar), 6 nocí s pestrou snídaní (4 x hotel, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x hostel, 4lůžkové pokoje), jízdu lodí po Geiranger fjordu, 4x trajekt, 2x most Öresund, služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

700,- NOK.
POTŘEBUJI PORADIT