VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Norsko

Velký okruh Norskem

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 18.00 hod. (z Prahy 19.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ranní trajekt do Dánska a přejezd do Švédska. Vpodvečer příjezd do centra Oslo, ubytování v centru, individuální prohlídka, nocleh v hotelu.
3. den: den zahájíte vyhlídkou z úpatí skokanského můstku Holmenkollen, z něhož budete mít Oslo a Oslofjord jako na dlani. Vaše cesta dále povede oblastí, kde probíhaly jednotlivé disciplíny ZOH 1994 v Lillehammeru. Po prohlídce městečka i olympijského areálu se zastavíte u známého dřevěného kostelíku v Ringebu. Odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
4. den: průjezd údolím Romsdalen, ve kterém řeka Rauma vytváří desítky nejfantastičtějších vodopádů. Zde uvidíte pravé srdce horské krajiny s krajkami gejzírů, vod hrnoucích se dolů ze všech stran a vytvářejících duhy na vodní tříšti. Po zklidnění řeky Raumy dojedete do soutěsky, na kterou zprava shlíží vrchol Romsdalshorn, zleva pak obávaná horolezecká stěna, kilometr vysoká Trollveggen. Dále pokračujete zlatou cestou Trolů, slavnou Trollstigen. Silnice je vytesána ve stěně, můžete ji obdivovat zpětně z vyhlídky v nejvyšším bodě. Cestou se vám bude tajit dech na náhorních planinách s pohledem na ještě zasněžené pláně. Sjedete až ke Geirangerskému fjordu, zde doporučujeme vyhlídkovou plavbu po tomto úžasném fjordu, alternativně volný program. Z Geirangeru budeme dále stoupat autobusem opět do výšin na vyhlídku Dalsnibba, abyste mohli obdivovat neskonalou krásu z ptačí perspektivy. Odjezd na ubytování kolem nejhlubšího norského jezera Hornindals­vatnet (514 m), nocleh v hotelu.
5. den: vydáte se k největšímu evropskému pevninskému ledovci – Jostedalsbreen. Zde se vydáte na vycházku divokým horským údolím s mnoha vodopády k ledovcovému splazu Briksdalsbreen. Dále budete projíždět horskou krajinou s mnoha vyhlídkami, o jejíž kráse vypovídá už název kraje – „Slunce a fjordů“, zastavíte se u ledovcového splazu Boyabreen. Horskou silnicí s nádhernými scenériemi se dostanete až k Sognefjordu, nejdelšímu a nejhlubšímu fjordu Norska. Následně vás okouzlí nezapomenutelné scenerie skalních útvarů, pestrost přírody a Aurlandský fjord. Vpodvečer budete ještě obdivovat vodopády Tvindefossen. Odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
6. den: výlet do Bergenu, cestou projedete 42 tunely, a pak už se budete věnovat „hlavnímu městu fjordů“. Po příjezdu do Bergenu si jistě nenecháte ujít výjezd lanovkou na vrcholek Floyen, odkud se vám otevře nádherný výhled na Bergen i záliv s okolními ostrovy. Kromě své nádherné polohy se město pyšní i starobylou přístavní pevností, pověstnými rybími trhy, unikátními hansovními domy, stejně jako moderní architekturou. Možnost návštěvy místního akvária. Zajedeme se i podívat dále na západ s vyhlídkou na moře, cestou poznáte malebné původní rybářské vesničky.  Večer příjezd zpět do hotelu ve Vossu, nocleh.
7. den: dopoledne příjezd k Eidfjordu. Z břehu fjordu budete pokračovat ke vstupní bráně Národního parku Hardanger, kterou jsou vodopády Voringsfossen (výška 182 m). Nad vodopády se nachází jezero Sysendammen napájející v zimě elektrárnu a v létě vodopád, zajímavé je především svojí unikátní hrází. Průjezd krajinou tundry, podél Hardangerské náhorní plošiny s ojedinělou faunou a flórou (největší národní park v Norsku). Přes horské středisko Geilo se vrátíte zpět do Oslo, kde vás čeká poslední nocleh v Norsku, individuálně večerní Oslo, nocleh v hotelu.
8. den: celodenní prohlídka norské metropole Oslo, navštívíte zajímavá muzea na poloostrově Bygdoy (Muzeum lodi Fram, dokumentující úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen, Muzeum Kon-Tiki, Námořní muzeum, Muzeum vikingských lodí). Projdete se historickou částí města s královským palácem, parlamentem, moderní radnicí nebo můžete pěší zónou zamířit i do supermoderní výstavby přístavu či nádherného Frognerparku s originálními sochami. Večer přejezd do Švédska.
9. den: z Dánska trajektem do Německa, předpokládaný příjezd do 18.00 hod.

Ceník

Hostel se snídaní

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyOsoba na lůžku
25.06. - 03.07.6ADKT19 190,-OBSAZENO

Hotel se snídaní

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyOsoba na lůžku
25.06. - 03.07.6ADKT20 990,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar)
  • CENA A) 6 nocí se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • CENA B) 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a 2 noci se snídaní v hostelu (4lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 6x trajekt
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění vč. storna + 293,- Kč/os.
  • 1 lůžkový pokoj v hotelu + 6 900,- Kč/zájezd

Doporučená částka na vstupy

1 200,- NOK.
POTŘEBUJI PORADIT