VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Polsko

Krakow a Wroclaw

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 23.00 hod. (z Prahy 00.15 hod.), průjezd ČR do Polska.
2.–3. den: ráno příjezd do Krakowa, kde budete moci obdivovat velké množství památek a cenných uměleckých sbírek. Čeká vás návštěva pevnosti Kopiec Kościuszki a židovské čtvrti Kazimierz s několika synagogami. Dále navštívíte největší solný důl v Evropě Wieliczka, v němž se těžila sůl nepřetržitě už od 12. století. Důl má hloubku 300 m a kolem 300 km chodeb, v soli jsou vytesané sály s kapličkami, sochami a freskami. Navštívíte nejstarší část tohoto dolu, podzemní jezera, kapli vytesanou ze soli i fantastickou plesovou síň. Prohlídka trvá cca 3 hodiny. Také si prohlédnete zámek polských králů na Wawelském pahorku a slavnou katedrálu. Nelze opomenout ani Staré město s poklady gotické, renesanční a barokní architektury. Prohlédnete si i Hlavní rynek – největší náměstí ve střední Evropě, dále Mariánský kostel, Sukienici – středověkou tržnici, kostelík sv. Vojtěcha, měšťanské domy a staré hradby s barbakánem. Budete mít možnost navštívit budovu Jagellonské univerzity, odpoledne volno k posezení v některé z kaváren Starého města. Po prohlídce návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4. den: po snídani přejezd do Wroclawi, metropole Dolního Slezska a jednoho z nejkrásnějších měst celého Polska, které nese stopy řady kultur. Čeká vás příjemná procházka historickým centrem s katedrálou sv. Jana Křtitele, ostrůvky a mosty přes řeku Odru. Prohlédnete si i Rynek, jedno z nejstarších středověkých náměstí v Evropě. Zde se nachází např. gotická Stará radnice nebo také nejstarší restaurace v Evropě – Piwnica Swidnicka, kterou navštěvoval i Chopin nebo Goethe a kam si samozřejmě také můžete zajít posedět na výborné místní pivo. Po prohlídce ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
5. den: po snídani přejedeme k Hale století (Hala Stulecia), která je bezesporu stavebním skvostem nejen dolnoslezské metropole Wroclawi, ale i celého Polska. Byla postavena v roce 1913 ke stému výročí vítězství nad Napoleonem v bitvě u Lipska. V roce 2006 byla zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO a je nejstarší, modernistickou železobetonovou stavbou na světě. Odpoledne zastávka ve Swidnici, kde navštívíte Kostel míru sv. Trojice, největší barokní dřevěný kostel na světě, zařazený na seznamu památek UNESCO. Po prohlídce odjezd zpět do ČR, přepokládaný návrat do 21.00 hodin.

Ceník

Hotel s polopenzí

Doprava: autobus

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 3 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění včetně storna + 205,- Kč
  • 1lůžkový pokoj + 1550,- Kč

Doporučená částka na vstupy

150,- PLN
POTŘEBUJI PORADIT