VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Polsko

Okruh Polskem

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 5.00 hod. (z Prahy v 6.00 hod.), přejezd do Polska, dopoledne zastávka ve Swidnici, kde navštívíte Kostel míru sv. Trojice, největší barokní dřevěný kostel na světě, zařazený na seznamu památek UNESCO. Odpoledne zastávka ve Wroclawi, jednom z nejkrásnějších měst celého Polska, které nese stopy řady kultur. Čeká vás příjemná procházka historickým centrem s katedrálou sv. Jana Křtitele, ostrůvky a mosty přes řeku Odru. Odjezd na ubytování, nocleh.
2. den: prohlídka Varšavy, poznáte Staré město, které bylo během 2. světové války kompletně zničeno a poté znovu vybudováno s tak velkým úsilím, že bylo v r. 1980 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Budete mít příležitost zhlédnout Staré tržní náměstí, Nové město, Barbakán, katedrálu sv. Jana, Královský palác a úchvatný palác „Josipa Stalina“, nyní Palác kultury a vědy, projdete se po Královské cestě do kostela Svatého kříže, kde je uchováváno srdce hudebního skladatele Chopina. Odjezd na ubytování, nocleh.
3. den: navštívíte jezerní oblast Mazurská jezera, jezero Niegocin, letovisko Gyžicko, možnost vykoupání či procházky, doporučujeme výlet lodí po jezerech a kanálech či ochutnání místních mazurských specialit. Odpoledne prohlídka impozantního komplexu bunkrů Vlčí doupě, známého i díky Operaci Valkýra. Odjezd na ubytování, nocleh.
4. den: navštívíme v Evropě jedinečnou a dodnes funkční technickou památku – Elblaský plavební kanál, zejména jeho svážné dráhy, kde lodě „plují“ po souši. Odpoledne navštívíte největší cihlovou stavbu na světě a hlavní sídlo křižáků – hrad Malbork (UNESCO). Vpodvečer známé přímořské letovisko Sopoty s nejdelším dřevěným molem v Evropě (511 m), procházka, možnost povečeřet či ochutnat výborné gofry. Přejezd na ubytování, nocleh.
5. den: prohlídka Gdaňsku, města, které je v historii nesmazatelně zapsané s prvními výstřely 2. sv. války a kolébkou hnutí Solidarita. Těšit se můžete na Staré Město, baziliku Panny Marie – největší gotický cihlový chrám v Evropě, nejstarší dřevěný přístavní jeřáb v Evropě, pomník Westerplatte, legendární loděnici…, večerní Gdaňsk. Návrat na hotel, nocleh.
6. den: dopoledne navštívíte přímořský Národní park Slowinski s jedinečnými pohyblivými dunami v Evropě. S Baltem se rozloučíte při procházce či koupání v polském „Karibiku“, letovisku Leba. Přejezd na ubytování, nocleh.
7. den: nejprve navštívíte Koperníkovo město Toruň, které se pyšní největším souborem gotické architektury v Polsku (UNESCO). Příjemná procházka vás provede starým městem a do rytířských časů vás přenese všudypřítomná červená cihla. Odpoledne navštívíte legendární kolébku Polska – Poznaň, projdete se ve stopách prvních polských králů a uvidíte místo, kde přijal křest první polský panovník, kde ochutnáte i tradiční poznaňské rohlíčky. Vpodvečer odjezd do ČR, návrat přes Prahu do Plzně do 24.00 hod.

Ceník

Hotel se snídaní

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
09.08. - 15.08.6ADKT10 450,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 6 nocí v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s přísl.)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění včetně storna + 249,- Kč
  • jednolůžkový pokoj + 3 500,- Kč

Doporučená částka na vstupy

200,- PLN
POTŘEBUJI PORADIT