VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Rakousko

Po stopách císařovny Sisi II

nabídkový leták

Program zájezdu

Vydejte se za poznáním dalších míst, spojených se Sisi a její životní etapou rakouské císařovny a uherské královny.  Podíváte se do Vídně a Budapešti a do okolí těchto měst.

1. den: odjezd z Plzně v 5.00 hod. (z Prahy v 6.15 hod.). Navštívíte Laxenburg, letní sídlo Habsburků poblíž Vídně, kde císař František Josef I. a císařovna Alžběta prožili své líbánky. Také dvě z jejich dětí se zde narodili. Projdete se zámeckým parkem a prohlédnete si vodní zámek Franzesburg. Přejezd do nedalekého lázeňského městečka Baden, kde císařská rodina v létě často pobývala. Nachází se zde světoznámé lázně a „Růžová zahrada“ v zámeckém parku, jejíž sbírka s dvousetletou tradicí zahrnuje až 800 druhů růží. Odjezd na ubytování, nocleh.
2. den: po snídani navštívíte jeden z největších maďarských zámků, královský zámek v Gödöllö.U příležitosti královské korunovace ho darem dostal rakousko-uherský vladařský pár, císař a uherský král František Josef I. a jeho choť Alžběta, která byla v maďarském prostředí velmi oblíbená. Tady se Sisi cítila volná a osvobozená od strojenosti vídeňského dvorního života a přísné etikety. Sem cestovala, aby načerpala nové síly. Prohlédnete si výstavu o královně Alžbětě a královské komnaty, obývací a pracovní místnosti, projdete se zámeckým parkem, který Sisi tak milovala a ráda se v něm projížděla na koni. A užít si jízdu kočárem a podívat se na jezdeckou show si můžete i vy v nedalekém jezdeckém parku Lázár. S maďarskou metropolí Budapeští se seznámíte při okružní jízdě. Prohlédnete si hradní čtvrť s královským palácem, Rybářskou baštu a Matyášův chrám, kde byli František Josef a Sisi korunováni na uherský královský pár. Návrat na ubytování, nocleh.
3. den: po snídani se vracíte do Rakouska a den strávíte ve Vídni. Navštívíte muzeum Hofmobiliendepot, muzeum s nábytkem z habsburských rezidencí. Zde si při prohlídce expozice Sisi ve filmu připomenete tuto nejznámější rakouskou filmovou trilogii. Uvidíte originální nábytek, který byl na filmování zapůjčen, i ukázky z filmů. Odpoledne navštívíte Augustiánský kostel, kde Alžběta měla svatbu s Františkem Josefem, i nedalekou císařskou hrobku Kaisergruft pod kostelem kapucínů, kde je Sisi pohřbena. Odjezd do ČR, předpokládaný návrat do 22.30 hod.

Ceník

Hotel se snídaní

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
01.10. - 03.10.2ABDKT3 990,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 2 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • 2x večeře + 1 180,- Kč/os.
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 1700,- Kč
  • cestovní pojištění vč. storna + 161,- Kč

Doporučená částka na vstupy

  • 43,- EUR, 5 000,- HUF.
POTŘEBUJI PORADIT