VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Rakousko

Přírodní perly Korutan

nabídkový leták

Program zájezdu

Vracíme se do Korutan, tentokrát speciálně za přírodními perlami této rakouské spolkové země. Zájezd opět využívá slev díky Korutanské kartě, ale oproti zájezdu To nejlepší z Korutan, je zaměřen více na poznávání přírodních krás s lehkou turistikou.

1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod. (z Prahy ve 4.30 hod.) do údolí Maltatal s množstvím úchvatných vodopádů. Autobusem vyjedete vysokohorskou silnicí Malta Hochalmstrasse k obrovské přehradě Kölnbreinsperre. Lehká turistika s krásnými výhledy na ledovce Tauernských Alp. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
2. den: po snídani odjezd do oblasti Mölltalského ledovce do střediska Flattach. Odtud vyjedete Gletscher Expres­sem – nejdelší podpovrchovou lanovou dráhou na světě – do výšky 2200 m (v kartě), kde se vám nabídne ohromující panorama. Zde jste obklopení třicítkou třítisícových vrcholků a hledíte přímo na nejvyšší rakouskou horu Großglockner. Poté výlet do soutěsky Raggaschlucht v údolí Mölltal (v kartě). Procházka po dřevěných chodnících jednou z nejkrásnějších alpských skalních propastí s vodopády na řece Ragga. Den zakončíme ve městě Spitall an der Drau, kde můžete navštívit vyhlášené národopisné muzeum v zámku Porcia. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.
3. den: po snídani odjezd k dalšímu skvostu korutanské přírody, unikátním jeskyním Obir Tropsteinhöhlen (v kartě). Odpoledne přejezd na okraj hlavního města Klagenfurt k jezeru Wörthersee, romantická projížďka po nejkrásnějším korutanském jezeře (s kartou sleva). Poté výjezd k největší dřevěné rozhledně světa Pyramidenkogel s úchvatnými výhledy na korutanská jezera (v kartě). Návrat na ubytování, večeře, nocleh.
4. den: po snídani odjezd do lázeňského střediska Bad Kleinkirchheim. Vyjedete lanovkou na Kaiserburg (v kartě). Odsud nenáročný pěší výlet na vrchol Wöllaner Nock (2145 m) s nádhernými výhledy na NP Nockberge. V odpoledních hodinách odjezd. Předpokládaný návrat do ČR do 22.30 hod.

Ceník

Hotel s polopenzí

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
27.05. - 30.05.3ADKTU9 090,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 3 noci s polopenzí ve 3* hotelu (2lůžkové pokoje s přísl.)
  • 3denní Korutanskou kartu
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění vč. storna + 183,- Kč
  • jednolůžkový pokoj 1 180,- Kč

Doporučená částka na vstupy

35,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT