VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Rakousko

Romantické údolí Dunaje

nabídkový leták

Program zájezdu

Wachau je velmi malebný úsek údolí Dunaje mezi městy Melk a Krems. Krajina je plná velkolepých klášterů, středověkých hradů, zřícenin, ale i starých měst a vesnic s vinohrady. Pro svou přírodní krásu a historické památky je oblast zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

1. den: odjezd z Plzně v 5.00 hod. (z Prahy v 6.15 hod.)do Lince, hlavní metropole Horních Rakous. Výjezd na vyhlídkový vrch Pöstlingberg nad městem, s pohledem na město i Alpy, poté prohlídka historického centra města s Novým dómem a chrámem sv. Martina. Zbyde i čas na posezení u typického lineckého koláče v některé z cukráren na náměstí nebo v historických uličkách. Dále vás cesta povede k poutní bazilice Maria Taferl, s krásným výhledem do krajiny a údolí Dunaje. Nedaleko odtud je zámek Artstetten, letní sídlo císařské rodiny a místo posledního odpočinku Ferdinanda d‘ Este. Prohlídka, odjezd na ubytování, nocleh.
2. den: dopoledne si prohlédnete barokní klášter Melk, i s přilehlými zahradami a baštami. Další zastávkou bude malebné městečko Dürnstein, kde budete moci vystoupat ke zřícenině hradu, spojeného s legendou o věznění anglického krále Richarda Lví srdce, nebo se procházet uličkami městečka či po promenádě podél Dunaje. Další zastávkou bude město Krems, nejstarší město v rakouské části Podunají se spoustou historických památek. S oblastí Wachau se rozloučíme  při ochutnávce  typických  produktů z  meruněk a vína, zahrnuje i  prohlídku palírny  a  možnost nákupů. Vpodvečer odjezd do ČR. Předpokládaný návrat do 23.00 hod.

Ceník

Romantické údolí Dunaje - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
14.07. - 15.07.1ADKT2 790,-18LWCH01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od14.07.
do15.07.
počet nocí1
Lůžko2 790 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 1 noc s polopenzí v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 380,- Kč

Doporučená částka na vstupy

35,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT