VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Rusko

Krásy Moskvy

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: dopolední odlet s ČSA z Prahy do Moskvy, transfer autobusem z letiště do centra, okružní prohlídka Moskvy autobusem – hlavní ulice a náměstí, nejvýznamnější a nejzajímavější místa dostupná autobusem, např. Bolšoj teatr, ruský „Bílý dům“, velitelství KGB, chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy (vše pouze exteriéry), odjezd do hotelu Legendary Hotel Sovietsky****, ubytování, nocleh.
2. den: snídaně, dopoledne prohlídka centra Moskvy, vydáte se na Rudé náměstí, navštívíte chrám Vasila Blaženého, nahlédnete i do slavného Gumu. Projdete se nově otevřeným parkem Zarjadje, místem, kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem. U zdi Kremlu se zastavíte u památníku neznámého vojína. Během dne poznáte Moskevské metro a jeho nejkrásnější stanice. Den zakončíte procházkou po Arbatu, individuálně večerní Moskva, nocleh.
3. den: snídaně, celodenní výlet autobusem do Sergiev Posad (dříve Zagorsk), který bývá označován jako ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídku začnete klášterem svaté Trojice, založeným v první polovině 14. století Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Sergiev Posad je také známý jako první domov světoznámé panenky Matrjoška. Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábí, během krátkého kurzu si sami namalujte vlastní panenku Matrjošku! Návrat na hotel, nocleh.
4. den: snídaně, pokračování prohlídky v centru, prohlédnete si Kreml a jeho chrámy, Carský zvon a Carské dělo, dále uvidíte chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě, postavený koncem 20. století na místě původního, který byl stržen komunisty v roce 1934. Odpoledne návštěva Tretjakovské galerie, vpodvečer krátká projížďka lodí po řece Moskvě, návrat do hotelu, ev. volný večerní program, nocleh.
5. den: po snídani volný program dle zájmu. Mimo centrum doporučujeme navštívit zajímavé Muzeum kosmonautiky, případně věž Ostankino s vyhlídkou na město, Park Vítězství, kde se nachází zajímavé muzeum Velké vlastenecké války. Fakultativně možnost prohlídky stalinského bunkru pod Moskvou „Na Tagance“ (www.bunker42.com). Vpodvečer transfer autobusem od hotelu na letiště, odlet do Prahy.

Ceník

Krásy Moskvy - Hotel
TermínNocíLůžkoČ. zájezdu
24.07. - 28.07.419 920,-19LMSK01 OBSAZENO
Hotel, letecky
akce01
od24.07.
do28.07.
počet nocí4
Lůžko19 920 Kč

SLEVY

Cena zahrnuje

leteckou dopravu s ČSA Praha–Moskva–Praha včetně letištních a palivových tax, odbavené zavazadlo do 23 kg, transfer letiště–hotel–letiště, okružní jízdu autobusem, 4 noci se snídaní (bufet) v hotelu Legendary Hotel Sovietsky **** (2lůžk. pokoje s příslušenstvím, u stanice metra), služby místní česky mluvící průvodkyně dle programu, vstupné Kreml a Tretjakovská galerie, dopravu autobusem a vstupenku do areálu kláštera v Sergiev Posadu, návštěvu dílny na výrobu Matrjošek s krátkým kurzem malování Matrjošky, projížďku lodí po řece Moskvě a 2x celodenní jízdenku metro, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

1lůžk. pokoj + 6 170,- Kč

Fakultativně

vízum do Ruské federace vč. poplatku za zprostředkování + 2 300,- Kč (hromadné vyřízení ze strany CK), vízum je nutno objednat při sepisování smlouvy a později počítat s blokací pasu cca 2 týdny. Návštěva stalinského bunkru (s místní česky mluvící průvodkyní) + 1 030,- Kč.

Doporučená částka na vstupy

1 700,- RUB (cca 25,- EUR).

Sleva

„AKCE“ – při objednání zájezdu do 31. 1. – sleva 1 900,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT