VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Rusko

Krásy Moskvy

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: dopoledne odlet z Prahy do Moskvy, transfer autobusem z letiště do hotelu Cosmos****, ubytování, večerní okružní prohlídka Moskvy autobusem – hlavní ulice a náměstí, nejvýznamnější a nejzajímavější místa dostupná autobusem, např. Bolšoj teatr, ruský „Bílý dům“, velitelství KGB, chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy (vše pouze exteriéry), nocleh.
2. den: snídaně, nejprve poznáte Moskevské metro a jeho nejkrásnější stanice, prohlídka centra Moskvy, vydáte se na Rudé náměstí, navštívíte chrám Vasila Blaženého, nahlédnete i do slavného Gumu. Projdete se nově otevřeným parkem Zarjadje, místem, kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem. Dále uvidíte chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě, postavený koncem 20. století na místě původního, který byl stržen komunisty v roce 1934. Vpodvečer krátká projížďka lodí po řece Moskvě, individuálně večerní Moskva, nocleh.
3. den: snídaně, celodenní výlet autobusem do Sergiev Posad (dříve Zagorsk), který bývá označován jako ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídku začnete klášterem svaté Trojice, založeným v první polovině 14. století Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Sergiev Posad je také známý jako první domov světoznámé panenky Matrjoška. Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábí, během krátkého kurzu si sami namalujte vlastní panenku Matrjošku! Návrat na hotel, nocleh.
4. den: snídaně, pokračování prohlídky v centru, zastavíte se u památníku neznámého vojína, prohlédnete si Kreml a jeho chrámy, Carský zvon a Carské dělo. Odpoledne procházka po Arbatu. Volný program, nocleh.
5. den: po snídani volný program dle zájmu. Doporučujeme navštívit zajímavé Muzeum kosmonautiky, případně City s vyhlídkou na město (354 m), Park Vítězství, kde se nachází zajímavé muzeum Velké vlastenecké války. Fakultativně možnost návštěvy Novoděvičího kláštera a hřbitova (UNESCO). Odpoledne transfer autobusem od hotelu na letiště, ve večerních hodinách přílet do Prahy.

Ceník

Krásy Moskvy - Hotel
TermínNocíLůžkoČ. zájezdu
24.07. - 28.07.419 920,-19LMSK01 OBSAZENO
28.08. - 01.09.419 920,-19LMSK01 OBSAZENO
Hotel, letecky
akce0101
od24.07.28.08.
do28.07. 1.09.
počet nocí44
Lůžko19 920 Kč19 920 Kč

SLEVY

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Moskva – Praha včetně letištních a palivových tax, odbavené zavazadlo do 23 kg, transfer letiště – hotel – letiště, okružní jízdu autobusem, 4 noci se snídaní (bufet) v hotelu Cosmos**** (2lůžk. pokoje s příslušenstvím u stanice metra), služby místní česky mluvící průvodkyně dle programu, vstupné Kreml a chrám Vasila Blaženého, dopravu autobusem a vstupenku do areálu kláštera v Sergiev Posadu, návštěvu dílny na výrobu Matrjošek s krátkým kurzem malování Matrjošky, projížďku lodí po řece Moskvě a jízdné metro v rámci prohlídky metra 2. den, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj + 3 400,- Kč, 4x večeře + 1 260,- Kč, Novoděvičí klášter a hřbitov + 700,- Kč (s místní česky mluvící průvodkyní).

Fakultativně

vízum do Ruské federace vč. poplatku za zprostředkování + 2 300,- Kč (hromadné vyřízení ze strany CK), vízum je nutno objednat při sepisování smlouvy a později počítat s blokací pasu cca 2 týdny.

Doporučená částka na vstupy

2 000,- RUB (cca 27,- EUR)

Sleva

„AKCE“ – při objednání zájezdu do 31. 1. – sleva 1 800,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT