VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Švýcarsko

Z Luzernu na horu draků a andělů

nabídkový leták

Program zájezdu

  • Luzern – pohodové město s kulisou horských štítů a jezer
  • dračí hora Pilatus s nejstrmější ozubnicovou dráhou na světě
  • hora andělů Titlis s první otočnou lanovkou o 360° na světě
1. den: odjezd z Plzně ve 23.00 hod. (z Prahy v 21.30 hod.), tranzit Německem do Švýcarska.
2. den: ráno příjezd do jedné ze švýcarských perel, města Luzernu. Následně vás čeká prohlídka historického středu města. Půjdete přes krytý kapličkový most Kapellbrücke, vetešnický most Spreuerbrücke a středověké městské hradby Mussegmauer, které vás zavedou až k unikátnímu Lvímu pomníku (Lőwendenkmal). Poté se můžete projet kolesovým parníkem po jezeře Vierwaldstättersee. Eventuálně příznivci techniky budou mít odpoledne prostor pro návštěvu nejvýznamnějšího technického muzea Švýcarska Verkehrshaus, které nabízí přes 3 tisíce exponátů od historických vlaků, lokomotiv, přes automobily, lodě až k letadlům a nejmodernějším lanovkám (více na www.verkehrshaus.ch). Vpodvečer odjezd na hotel, nocleh.
3. den: po snídani odjezd autobusem do Alpnachstadu, kde vyjedete nejstrmější zubačkou světa (sklon až 48 %) na dračí horu Pilatus (2132 m), dominantu celého švýcarského kantonu Luzern. Sjet do města Luzernu lze i lanovou dráhou, kde si na přestupní stanici Fräkmüntegg můžete vyzkoušet jízdu na nejdelší letní bobové dráze ve Švýcarsku. Eventuálně individuální program v Luzernu s možností návštěvy některých z muzeí a galerií. Večerní Luzern, možnost večeře, ochutnání místního piva, odjezd na hotel, nocleh.
4. den: po snídani odjezd autobusem do horského střediska Engelberg (1013 m), kde se nachází benediktinský klášter z 12. stol. s největšími varhany ve Švýcarsku a vlastní výrobnou sýra. Kromě pěší turistiky můžete vyjet zubačkou na náhorní plošinu Gerschnialp (1300 m) a dále lanovkou k jezeru Trübsee (1764 m). Od jezera je možné pokračovat další lanovkou až na stanici Stand (2450 m). Odtud můžete vyjet unikátní otáčivou lanovkou Rotair až na nejvyšší bod této oblasti – horu Titlis (3020 m), kde se nachází restaurace s panoramatickým výhledem, vyhlídková terasa, nejvyšší visutý most v Evropě a ledovcová jeskyně. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
5. den: předpokládaný příjezd do 6.00 hod.

Ceník

Z Luzernu na horu draků a andělů - Hotel se snídaní
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
02.09. - 05.09.2ADKT7 370,-20LLUZ01 REZERVOVAT
Hotel se snídaní, doprava autobus
akce01
od 2.09.
do 5.09.
počet nocí2
Lůžko7 370 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 2 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Fakultativně

v případě zájmu o zubačku na vrchol Pilatus + 1 520,- Kč – je nutné objednat lístek předem při podpisu smlouvy (veřejná cena pro osobu 75,- CHF).

Doporučená částka na vstupy

180,- CHF

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 200,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT