VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Švýcarsko

Z Luzernu na horu draků a andělů

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 23.00 hod. (z Prahy v 21.30 hod.), tranzit Německem do Švýcarska.
2. den: ráno příjezd do jedné ze švýcarských perel, města Luzernu. Následně vás čeká prohlídka historického středu města. Půjdete přes krytý kapličkový most Kapellbrücke, vetešnický most Spreuerbrücke a středověké městské hradby Mussegmauer, které vás zavedou až k unikátnímu Lvímu pomníku (Lőwendenkmal). Poté se můžete projet kolesovým parníkem po jezeře Vierwaldstättersee. Eventuálně příznivci techniky budou mít odpoledne prostor pro návštěvu nejvýznamnějšího technického muzea Švýcarska Verkehrshaus, které nabízí přes 3 tisíce exponátů od historických vlaků, lokomotiv, přes automobily, lodě až k letadlům a nejmodernějším lanovkám (více na www.verkehrshaus.ch). Vpodvečer odjezd na hotel, nocleh.
3. den: po snídani odjezd autobusem do Alpnachstadu, kde vyjedete nejstrmější zubačkou světa (sklon až 48 %) na dračí horu Pilatus (2132 m), dominantu celého švýcarského kantonu Luzern. Sjet do města Luzernu lze i lanovou dráhou, kde si na přestupní stanici Fräkmüntegg můžete vyzkoušet jízdu na nejdelší letní bobové dráze ve Švýcarsku. Eventuálně individuální program v Luzernu s možností návštěvy některých z muzeí a galerií. Večerní Luzern, možnost večeře, ochutnání místního piva, odjezd na hotel, nocleh.
4. den: po snídani odjezd autobusem do horského střediska Engelberg (1013 m), kde se nachází benediktinský klášter z 12. stol. s největšími varhany ve Švýcarsku a vlastní výrobnou sýra. Kromě pěší turistiky můžete vyjet zubačkou na náhorní plošinu Gerschnialp (1300 m) a dále lanovkou k jezeru Trübsee (1764 m). Od jezera je možné pokračovat další lanovkou až na stanici Stand (2450 m). Odtud můžete vyjet unikátní otáčivou lanovkou Rotair až na nejvyšší bod této oblasti – horu Titlis (3020 m), kde se nachází restaurace s panoramatickým výhledem, vyhlídková terasa, nejvyšší visutý most v Evropě a ledovcová jeskyně. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
5. den: předpokládaný příjezd do 6.00 hod.

Ceník

Z Luzernu na horu draků a andělů - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
30.05. - 03.06.2ADKT6 970,-18LLUZ01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od30.05.
do 3.06.
počet nocí2
Lůžko6 970 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 2 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Fakultativně

v případě zájmu o zubačku na vrchol Pilatus + 1 300,- Kč – 3. den dopoledne, je nutné objednat lístek předem při podpisu smlouvy (veřejná cena pro osobu 72,- CHF).

Doporučená částka na vstupy

180,- CHF

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 200,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT