VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Velká Británie

Skotskem až na ostrov Skye

Program zájezdu

  • poznávání i turistika, poznejte to pravé Skotsko
1. den: odjezd z Plzně v 00.15 hod. (z Prahy 2. července ve 22.45 hod.), přejezd přes Německo do Holandska. Zastávka ve skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny, výrobou dřeváků a ochutnávkou znamenitých holandských sýrů. Odpoledne přejezd do přístavu, nalodění na trajekt, ubytování v kajutách, volný program a zábava na lodi, noční plavba do Newcastlu.
2. den: ráno vylodění v Newcastlu. První krátkou zastávkou na území Skotska bude kovářská vesnička Gretna Green. Průjezd nádhernou přírodou přes vřesoviště Rannoch Moor a fascinujícím údolím Glen Coe mezi horskými velikány. Vpodvečer příjezd do Fort William, ubytování, nocleh.
3. den: podél Kaledonského kanálu do Fort Augustus, zastávka u soustavy zdymadel, jezero Loch Ness, opředené pověstmi o bájné Nessie. Odpoledne příjezd do oblasti Inverness, návštěva soukromého zámku Cawdor Castle, zpáteční cestou údolím řeky Spey s výhledy na vrcholy NP Caingorms,  návštěva palírny whisky, návrat do Fort William.
4. den:
celodenní výlet na legendami opředený ostrov Skye, bez něhož si Skotsko nelze představit. Časně ráno odjezd, cestou průjezd skotskou Vysočinou, údolím Five Sisters, zastávka u Eilean Donan Castle, jednoho z nejmalebnějších a nejfotogeničtějších skotských ostrovních hradů. Po mostě přejezd na ostrov Skye, první zastávkou s turistikou bude fascinující oblast Old Man of Storr. Pobřežní silnicí s vyhlídkami přejezd do oblasti Trotternish, zde uvidíte nejkrásnější a nejbizarnější krajinu z celého ostrova, čedičové útesy Kilt Rock a vodopád Mealt Falls, možnost lehčí turistiky v oblasti Quiraing. Zastávka u skanzenu Skye Museum of Island Life. Závěr dne a večer si vychutnáte v Portree s malebným přístavem, možnost procházky a občerstvení (fish and chips). Pozdě večer návrat zpět do Fort William.
5. den: volnější den – podél Loch Eil k viaduktu Glenfinnan (znáte jej z filmové série o Harry Potterovi), počkáme si na průjezd parního vlaku a projdeme se k památníku Glenfinnan Monument, místu, kde bylo r. 1745 zahájeno jakobitské povstání proti Angličanům. Přejezd do Mallaigu, lehčí turistika s výhledy. Návrat do Fort William, krátká procházka centrem a zastávka na dokoupení potravin a nápojů, nocleh.
6.–7. den: dle počasí celodenní turistika v oblasti nejvyššího masivu ve Velké Británii, případně výstup až na vrchol Ben Nevis (1344 m), alternativně údolím Glen Nevis méně náročná turistika k vodopádu Steall. Druhý den celodenní výlet na severozápadní Vysočinu, která pro mnohé ztělesňuje tu pravou skotskou divokou přírodu s úchvatnými scenériemi. Turistika v oblasti jezera Loch Maree ozdobeného ostrůvky kaledonských borovic. Odpoledne navštívíte zahrady Inverewe na březích Atlantiku, kde spatříte rostliny z Chile, Číny, Tasmánie i Himalájí. Na závěr zastávka u 50 metrů vysokých kaskád Falls of Measach, které si razí cestu 1,5 km dlouhou strží. Večer návrat do Fort William, nocleh.
8. den: návrat do fascinujícího údolí Glen Coe, turistika dle zájmu, méně zdatným doporučujeme Glencoe Mountain Resort, výjezd sedačkovou lanovkou s výhledy na vodopády, vřesoviště Rannoch Moor, případně kratší turistika s výhledy na Glen Etive, kde se točili známé scény filmové bondovky Skyfall. Fyzicky zdatnějším doporučujeme turistiku po Old Military Road, přes „Ďáblovy schody“ do městečka Kinlochleven. Společný návrat autobusem do Fort William, nocleh.
9. den: ráno odjezd z Fort William, přejezd do přístavu v Newcastlu, noční plavba do Amsterdamu. Nocleh ve 4lůžkových kajutách.
10. den: tranzit zpět do ČR. Předp. návrat do 24.00 hod.

Ceník

Skotskem až na ostrov Skye - Bungalov
TermínNocíOdjezdyLůžko
03.07. - 12.07.7ACDHKLTU14 990,-OBSAZENO
Bungalov, doprava autobus
akce01
od 3.07.
do12.07.
počet nocí7
Lůžko14 990 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 2x trajekt Amsterdam – Newcastle a zpět, 2 noci na trajektu (4lůžkové kajuty s přísl.), 7 nocí v bungalovu, povlečení, závěrečný úklid (vyjma kuchyně), služby průvodce, komplexní pojištění

Ubytování

Fort William, Lochy Holiday Park (www.lochy-holiday-park.co.uk/holiday-caravans). Pěkné bungalovy mají dvě oddělené 2lůžkové ložnice, společnou obývací část a vybavenou kuchyň, společné příslušenství, obsazenost max. 4 os.

Doporučená částka na vstupy

35,- GBP

Sleva

dítě do 16 let jako 5. osoba – sleva 3 300,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT