VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Velká Británie

Skotskem až na ostrov Skye

nabídkový leták

Program zájezdu

 • poznávání i turistika
 • poznejte to pravé Skotsko
1. den: odjezd z Plzně v 00.15 hod. (z Prahy 1. července ve 22.45 hod.), přejezd přes Německo do Holandska. Zastávka ve skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny, výrobou dřeváků a ochutnávkou znamenitých holandských sýrů. Odpoledne přejezd do přístavu, vpodvečer plavba do Newcastlu (16 hodin), volný program a zábava na lodi, nocleh ve 4lůžkových kajutách.
2. den: ráno vylodění v Newcastlu. První krátkou zastávkou na území Skotska bude kovářská vesnička Gretna Green. Průjezd nádhernou přírodou přes vřesoviště Rannoch Moor a fascinujícím údolím Glen Coe mezi horskými velikány. Vpodvečer příjezd do Fort William, ubytování, nocleh.
3. den: podél Kaledonského kanálu do Fort Augustus, zastávka u soustavy zdymadel, jezero Loch Ness, opředené pověstmi o bájné Nessie. Odpoledne návštěva soukromého zámku Cawdor Castle, zpáteční cestou údolím řeky Spey s výhledy na vrcholy NP Caingorms, návštěva palírny whisky, návrat do Fort William.
4. den: celodenní výlet na legendami opředený ostrov Skye, bez něhož si Skotsko nelze představit. Časně ráno odjezd, cestou průjezd skotskou Vysočinou, údolím Five Sisters, zastávka u Eilean Donan Castle, jednoho z nejmalebnějších a nejfotogeničtějších skotských ostrovních hradů. Po mostě přejezd na ostrov Skye, první zastávkou s turistikou bude fascinující oblast Old Man of Storr. Pobřežní silnicí s vyhlídkami přejezd do oblasti Trotternish, zde uvidíte nejkrásnější a nejbizarnější krajinu z celého ostrova, čedičové útesy Kilt Rock a vodopád Mealt Falls, možnost lehčí turistiky v oblasti Quiraing. Zastávka u skanzenu Skye Museum of Island Life. Závěr dne a večer si vychutnáte v Portree s malebným přístavem, možnost procházky a občerstvení (fish and chips). Pozdě večer návrat zpět do Fort William.
5. den: podél Loch Eil k viaduktu Glenfinnan (znáte jej z filmové série o Harry Potterovi), počkáme si na průjezd parního vlaku a projdeme se k památníku Glenfinnan Monument, místu, kde bylo r. 1745 zahájeno jakobitské povstání proti Angličanům. Přejezd do Mallaigu, cestou lehčí turistika. Návrat do Fort William, krátká procházka centrem a zastávka na dokoupení potravin, nocleh.
6. den: celodenní turistika v oblasti nejvyššího masivu ve Velké Británii, případně výstup až na vrchol Ben Nevis (1344 m), alternativně údolím Glen Nevis méně náročná turistika k vodopádu Steall.
7. den: výlet na severozápadní Vysočinu, která pro mnohé ztělesňuje tu pravou skotskou divokou přírodu s úchvatnými scenériemi. Turistika v oblasti jezera Loch Maree ozdobeného ostrůvky kaledonských borovic. Odpoledne navštívíte zahrady Inverewe na březích Atlantiku, kde spatříte rostliny z Chile, Číny, Tasmánie i Himalájí. Na závěr zastávka u 50 metrů vysokých kaskád Falls of Measach, které si razí cestu 1,5 km dlouhou strží. Večer návrat do Fort William, nocleh.
8. den: návrat do fascinujícího údolí Glen Coe, turistika dle zájmu, méně zdatným doporučujeme Glencoe Mountain Resort, výjezd sedačkovou lanovkou s výhledy na vodopády, vřesoviště Rannoch Moor, případně kratší turistika s výhledy na Glen Etive, kde se točila scéna filmové bondovky Skyfall. Fyzicky zdatnějším doporučujeme turistiku po Old Military Road, přes „Ďáblovy schody“ do městečka Kinlochleven. Společný návrat autobusem do Fort William, nocleh.
9. den: ráno odjezd z Fort William, přejezd do přístavu v Newcastlu, vpodvečer plavba do Amsterdamu (16 hodin), volný program a zábava na lodi, nocleh ve 4lůžkových kajutách.
10. den: dopoledne připlutí poblíž Amsterdamu, denní přejezd do ČR, návrat cca do 24.00 hod.

Poznámka

Pořadí 3. - 8. den v závislosti na počasí.

Ceník

Bungalov

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
02.07. - 11.07.7ACDHKLTU14 690,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
 • 2x trajekt Amsterdam – Newcastle a zpět
 • 2 noci na trajektu (4lůžkové kajuty s přísl.)
 • 7 nocí v bungalovu (2lůžková ložnice)
 • povlečení
 • závěrečný úklid (vyjma kuchyně)
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění vč. storna + 475,- Kč

Ubytování

Fort William, Ben Nevis Holiday Park (www.highlandholidays.com). Pěkné, účelně a vkusně zařízené chatky/mobil home mají dvě oddělené 2lůžkové ložnice, společnou obývací část s posezením, vybavenou kuchyňskou část, společné příslušenství.

Doporučená částka na vstupy

 • 40,- GBP

Sleva

 • 5. dospělá osoba na smlouvě nebo 2 děti do 16 let jako 5., 6. osoba na smlouvě (spaní v obývací části) – sleva 3 300,- Kč/ os.
POTŘEBUJI PORADIT