VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Velká Británie

Skotsko a Edinburgh

Program zájezdu

  • hvězdicový zájezd
  • návštěva tradiční palírny whisky s ochutnávkou
1. den: odjezd z Plzně ve 00.15 hod. (z Prahy 12. srpna ve 22.45 hod.), přejezd přes Německo do Holandska. Zastávka ve skanzenu typické severoholandské vesnice Zaanse Schans s větrnými mlýny, výrobou dřeváků a ochutnávkou znamenitých holandských sýrů. Odpoledne přejezd do přístavu, nalodění na trajekt, ubytování v kajutách, noční plavba do Newcastlu. Na trajektu možnost zakoupení večeře.
2. den: možnost zakoupení snídaně na trajektu, ráno vylodění v Newcastlu. První zastávkou bude Alnwick Castle, jeden z největších stále obývaných hradů v Anglii, ležící asi padesát kilometrů severně od Newcastlu v anglickém hrabství Northumberland. Hrad Alnwick je také velice často oblíbenou kulisou filmařů (Harry Potter, Ivanhoe, Panství  Downton aj.). Přejezd do Skotska, kde nejprve navštívíme Rosslynskou kapli a na vlastní oči spatříme místo rozuzlení románu Šifra mistra Leonarda. Cestou na ubytování zastávka u Linlithgow Palace, kdysi majestátního skotského královského paláce na břehu jezera, který je známý především jako rodiště skotské královny Marie Stuartovny. Večer ubytování v hotelu, nocleh.
3. den: dopoledne prohlídka královského Stirlingu s hradem, kde byla korunována Marie Stuartovna. Odpoledne výlet do oblasti NP Trossachs, romantického kraje Roba Roye a Waltera Scotta s četnými jezery a nádhernou přírodou. Možnost projížďky lodí po překrásném jezeře Loch Katrine. Při exkurzi do palírny Glengoyne distillery si můžete  ochutnat a zakoupit tradiční skotskou whisky. Večer návrat do hotelu, nocleh.
4. den: celodenní program ve skotském hlavním městě Edinburgh. Prohlídka vás jistě přesvědčí o tom, že se Edinburgh právem řadí k nejkrásnějším evropským metropolím. Navštívíte historickou část s impozantním hradem, známou Královskou míli – ulici vedoucí od hradu kolem katedrály St. Gilese až k paláci Holyrood, rezidenci britských panovníků ve Skotsku. Možnost výstupu na nedaleký vrch Arthur´s  Seat, ze kterého je krásná vyhlídka na město, volno k návštěvě proslulých místních hospůdek. Večer návrat do hotelu, nocleh.
5. den: poslední zastávkou ve Skotsku bude kovářská vesnička Gretna Green. Cestou zpět do Newcastlu zastávka u Hadriánova valu – Housesteads Roman Fort, možnost návštěvy pevnosti, procházka v přírodě podél valu. Odpoledne příjezd do přístavu v Newcastlu, odbavení a následně noční plavba do Amsterdamu. Nocleh ve 4lůžkových kajutách.
6. den: možnost zakoupení snídaně na trajektu, dopoledne vylodění v Amsterdamu, tranzit zpět do ČR, návrat do 24.00 hod.

Ceník

Skotsko a Edinburgh - Hotel se snídaní
TermínNocíOdjezdyLůžko
13.08. - 18.08.3ACDHKLU12 740,-OBSAZENO
Hotel se snídaní, doprava autobus
akce01
od13.08.
do18.08.
počet nocí3
Lůžko12 740 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci v hotelu se snídaní (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 2 noci na trajektu Amsterdam – Newcastle a zpět (4lůžk. kajuty s přísl.), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

50,- GBP
POTŘEBUJI PORADIT