VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduTematické zájezdy, Německo

Peenemünde a Berlín

nabídkový leták

Program zájezdu

Navštivte s námi unikátní muzeum na ostrově Usedom, kde Němci vyvíjeli, testovali a odpalovali „zázračné“ zbraně – rakety V1, V2, které měly zvrátit průběh války. Peenemünde je kolébkou raketové historie a magnetem pro všechny rakeťáky. Oblast byla dlouhá léta utajovaná, po pádu železné opony zde bylo postupně vybudováno rozsáhlé muzeum. U Berlína nelze opomenout bývalé vojenské letiště Gatow, kde je velice zajímavé Vojenské historické muzeum, které musíte rozhodně navštívit!

1. den: odjezd z Plzně ve 22.30 hod. (z Prahy ve 23.45 hod.), tranzit Německem.
2. den: dopoledne příjezd na ostrov Usedom, kde Němci vyvíjeli a testovali rakety V1 a balistické V2. Návštěva unikátního muzea o vývoji, výrobě a startech raket (více www.museum-peenemuende.de). Doporučujeme i návštěvu nedaleko zakotvené ruské ponorky U-461 třídy Juliett a raketové korvety sovětského námořnictva z dob studené války (v kódu NATO Tarantul 1). Odpoledne odjezd na ubytování k Berlínu, nocleh.
3. den: dopoledne krátká prohlídka Berlína (Reichstag, památník Rudé armády, Braniborská brána, Unter den Linden, bývalý přechod Checkpoint Charlie, East Side Gallery se zbytkem Berlínské zdi…), odpoledne přejezd na bývalé vojenské letiště Gatow, které v době blokády Západního Berlína sehrálo významnou roli v rámci tzv. „leteckého mostu“. Vojenské historické muzeum (dříve Luftwaffe museum) představuje historii vojenského letectví i pozemní techniky v Německu od jejích počátků, 1. a 2. světovou válku a období studené války až po současnost. Letadla „východu i západu“, helikoptéry, expozici uniforem a obleků, zajímavé fotografie, dokumenty a raketové systémy najdete nejen pod otevřeným nebem, ale i v několika hangárech. Více na www.mhm-gatow.de, vstupné je zdarma. Večer cestou do ČR krátká zastávka u Glienicker Brücke, kde v době studené války probíhalo vyměňování zajatých agentů mezi východem a západem. Předpokládaný návrat do 24.00 hod.

Ceník

Hotel se snídaní

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
05.11. - 07.11.1ADKT3 920,-REZERVOVAT
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 1 noc v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění vč. storna + 161,- Kč

Doporučená částka na vstupy

  • 20,- EUR
  • Gatow museum vstup zdarma
POTŘEBUJI PORADIT