VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduTematické zájezdy, Rusko

ARMY

Program zájezdu

Mezinárodní vojensko-technické fórum ARMY je největší ukázkou zbraní, vojenské techniky a speciálních zařízení v Rusku (www.rusarmyexpo.com). Během dvou dnů tak máte možnost postupně navštívit výstavní areál Patriot Expo, kde na vlastní oči uvidíte výsledky vývoje a nové technologie, především formou statické ukázky. Nedaleký vojenský polygon Alabino vám v rámci dne nabídne jednotlivé dynamické ukázky pozemní a letecké techniky, odpoledne zde proběhne unikátní demonstrační show ostré střelby za účasti moderní pozemní techniky, raketové techniky, letadel, helikoptér a speciálních operačních jednotek. Další samostatnou částí programu ARMY je nedaleká ­letecká základna Kubinka, kde vám bude formou statické i dynamické ukázky předvedeno to nejlepší z ruského letectva včetně vystoupení akrobatických skupin. Muzeum Kubinka s unikátní sbírkou tanků a obrněných vozidel je pojmem a snem pro každého příznivce této techniky. Očekávejte „bolšoj“ zážitek!

1. den:
dopoledne odlet z Prahy do Moskvy, transfer autobusem z letiště do hotelu****, ubytování, volný program, večerní okružní prohlídka Moskvy autobusem – hlavní ulice a náměstí, nejvýznamnější a nejzajímavější místa dostupná autobusem, např. Bolšoj teatr, ruský „Bílý dům“, velitelství KGB, chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy (vše pouze exteriéry), nocleh.
2. den: snídaně, nejprve poznáte Moskevské metro a jeho nejkrásnější stanice, prohlídka centra Moskvy, vydáte se na Rudé náměstí, navštívíte chrám Vasila Blaženého, nahlédnete i do slavného Gumu. Projdete se nově otevřeným parkem Zarjadje, místem, kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem. Dále uvidíte chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě postavený koncem 20. století na místě původního, který byl stržen komunisty v roce 1931. Vpodvečer krátká projížďka lodí po řece Moskvě, individuálně večerní Moskva, nocleh.
3.–4. den: snídaně, z nedalekého Běloruského nádraží přejezd vlakem (cca hodina) do Kubinky, dále místními shuttle busy přesun do prostoru ARMY 2020 dle individuálního výběru – Patriot Expo/Alabino polygon (www.rusarmyexpo.com) nebo na leteckou základnu Kubinka, případně taxi do tankového muzea Kubinka (www.tankmuseum.ru).Večer návrat vlakem zpět na hotel, nocleh.
5. den: po snídani volný program dle zájmu. Doporučujeme Muzeum kosmonautiky, případně City s vyhlídkou na město (354 m), park Vítězství a muzeum Vítězství, příp. Ústřední muzeum ozbrojených sil, zajímavé technické muzeum Vadima Zadorožného (www.tmuseum.ru) nebo stalinský bunkr „Na Tagarce“. Odpoledne transfer autobusem od hotelu na letiště, přílet do Prahy cca v 19.00 hod.

Ceník

Hotel se snídaní

POTŘEBUJI PORADIT