VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduTematické zájezdy, Rusko

Petrohrad - Den námořnictva

Program zájezdu

1. den: dopoledne odlet z Prahy do Petrohradu. Transfer autobusem z letiště do centra, okružní jízda městem, během které uvidíte např. slavný křižník Aurora, Zimní palác a Petropavlovskou pevnost, Něvský prospekt, budovu Admirality a další. Ubytování v hotelu*** v centru, volný program, nocleh.
2. den: snídaně, lodní výlet do Petrodvorce, letního carského sídla, které je také nazýváno „Ruské Versailles“. Tento unikátní palácový a parkový celek z 18. a 19. století skýtá desítky pozlacených soch a plastik. Odpoledne návštěva Ermitáže – jednoho z nejznámějších muzeí, jehož sbírka čítá okolo 3 miliónů exponátů. Návrat na ubytování. Fakultativně návštěva večerního představení ruských národních tanců s drobným občerstvením v Nikolajevském paláci nebo baletního představení. Nocleh.
3. den: snídaně, výlet do Puškinu (dříve Carskoje Selo), jednoho z bývalých sídel ruských carů. Jeho dominantou je palác Kateřiny Veliké se slavnou Jantarovou komnatou. Po návratu do Petrohradu zavítáte do chrámu „Spas na Krovi“. Volný program, nocleh.
4. den: snídaně, prohlídka Petrohradu – jednoho z nejkrásnějších měst Ruska. S průvodcem zde poznáte to nejzajímavější, co tato ruská perla nabízí. Navštívíte např. Petropavlovskou pevnost. Odpoledne prohlídka Isaakijevského chrámu. Návrat na ubytování, nocleh.
5. den: Den námořnictva – velký den pro všechny námořníky, velký den pro celý Petrohrad a Rusko. Oslavy v Petrohradu začínají dopoledne salvou a vyvěšením vlajky sv. Ondřeje – symbolem ruského námořnictva – na Auroru. Netradičně se ve dne otevírají mosty nad řekou Něvou tak, aby centrem města formou vojenské přehlídky proplulo několik desítek válečných lodí ruské flotily, souběžně průlety ruských vojenských letadel (např. Su-30, Be-12), pochod námořníků v bílých uniformách, zdravice prezidenta, odpoledne máte jedinečnou možnost vstupu na několik po přehlídce zakotvených lodí, večerní koncert na Palácovém náměstí, pozdrav od Petropavlovské pevnosti – slavnostní ohňostroj… Čeká na vás skutečně velkolepá podívaná.
6. den: snídaně, dopoledne osobní volno, transfer na letiště, přílet do Prahy v cca 17.00 hod.

Ceník

Hotel se snídaní

POTŘEBUJI PORADIT