VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduAktivní dovolená, turistické zájezdy, Slovensko

Roháče - turistika

nabídkový leták

Program zájezdu

 • dlouhodobě velmi oblíbený zájezd v osvědčeném hotelu v krásné přírodě
 • turistika v nejkrásnějších partiích Západních Tater
 • výběr z lehčích i náročnějších turistických tras s relaxací v termálech
1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod. (z Prahy 7.15 hod., z Brna 9.45 hod.). Odpoledne Oravský Podzámok a návštěva nejzajímavějšího hradu na Slovensku – Oravského hradu. Příjezd do Roháčů. Po ubytování volný program, večeře.
2. den: turistika v oblasti nejkrásnější Roháčské doliny, kde se můžete zastavit v Tatliakově chatě u stejnojmenného plesa, dále uvidíte postupně všechna Roháčská plesa a zajisté vás okouzlí i Roháčský vodopád. Okruh ukončíme u chaty Šindlovec nebo kdo bude chtít, může pokračovat až k chatě Zvierovka odkud nás odveze již autobus na ubytování. Večeře, nocleh.
3. den: nabídneme vám různé varianty pro poznání nejkrásnějších partií Roháčů. Určitě vás zláká okouzlující trasa na Sivý vrch (1805 m) s nejlepšími výhledy na všechna pohoří kolem Malou Fatru, Chočské vrchy, Velkou Fatru, Nízké Tatry a také Liptovskou Maru a Oravskou přehradu. Tato trasa po vystoupání vede po hřebeni s jedinečnými skalními útvary, úchvatným skalním městem a nejbohatší květenou Roháčů. Můžete zvolit i trasu o něco méně náročnou s využitím lanovky přes Predný Salatín, Brestovou a sedlo Pálenice odkud také zdáli uvidíte Sivý vrch a můžete pokračovat rovnou do hotelu. Ti nejzdatnější mohou „okusit i hřebenovku“ Brestová (1902 m), Salatín (2047 m), Skriniarky, Pachoľa (2166 m) nebo třeba zkusit vystoupit na Ostrý Roháč (2084 m) a Plačlivé (2126 m). Tento den vám nabídneme množství tras a vy si zvolíte tu dle chuti. Faktultativně večer promítání a krátká beseda o Tatrách.
4. den: kdo bude chtít odpočívat, může jen relaxovat v dobře vybaveném Thermalparku Meandr v Oravici s léčivými prameny a uzdravující termální vodou, množství masážních trysek a perličková lehátka uvolní vaše svaly. Do Oravic nás odveze náš autobus. Nejoblíbenější je ale varianta, kdy můžete opět přidat i lehkou turistiku jednou z nejkrásnějších dolin, která vám jistě učaruje svojí nádherou, Juráňova dolina mezi strmými skalními stěnami s vymletými obřími hrnci a krátkými kaskádami vodopádů. Možnost zastávky v horské salaši a nákup sýrů přímo od bači, po této trase budete mít i vy možnost navštívit Meandr park Oravice a dopřát si relaxaci. Pro náročnější turisty je připravena trasa přes Látanou dolinu na Rákoň, Lúčnú a také do Oravic. Odtud se společně vrátíme autobusem do hotelu. Večer fakultativně možnost táboráku s opékáním.
5. den: i tento den vám bude nabídnuto více variant, buď turistické trasy s možností využití sedačkové lanovky a novými chodníky na Brestovou a Salatín nebo velmi lehká turistika k chatě Zverovka a návštěva Symbolického cintorínu při Zverovke. Další možností bude výlet autobusem a turistika ve dvou z nejhezčích krasových dolin Slovenska – Prosiecké a Kvačianské s vodními mlýny Oblazy. Návrat na hotel.
6. den: dopoledne navštívíte skanzen Oravské vesnice v Zuberci, dále budete mít možnost sjet řeku Oravu na pltích. Po poledni odjezd do ČR. Návrat do Plzně do 23.30 hod.

Ceník

Hotel s polopenzí

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
31.07. - 05.08.5ABDKT6 790,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
 • 5 nocí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím, na vyžádání vícelůžkové rodinné pokoje)
 • 5x polopenzi
 • WiFi
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění vč. storna + 323,- Kč
 • 1lůžkový pokoj + 1 500,- Kč

Doporučená částka na vstupy

 • 50,- EUR

Sleva

 • dítě do 12 let – sleva 500,- Kč/pobyt
POTŘEBUJI PORADIT